Vzory na obliečkach sú horúcim trendom

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako ovplyvňuje výber obliečok kvalitu spánku? Je isté, že v krásnych, trendových a na pocit príjemných perinách sa spí neskutočne dobre. Poďme sa spolu pozrieť, aké vzory vás môžu preniesť do sladkého spánku.

matejovsky cordona

Vzorov je veľmi veľa, ale ktoré si vybrať? Riaďte sa svojou intuíciou a pocitmi a dajte na radu prvého pohľadu. Čo sa vám zapáči na prvý pohľad, to bude to „pravé orechové“. Pokojne si vyberte vzory, ktoré preferujete aj na oblečení. Bude to tak odrážať vašu dušu a osobnosť. 

Zo zvieracej ríše

Nemusíte byť obdivovateľom zvierat, aby ste sa nezamilovali do obliečok s motívmi zvierat. Ak ste letný typ, ktorý miluje slnko, dovolenky a leto, hľadajte tukanov, plameniakov alebo motýle. Ak skôr preferujete zimu a chladné večery či upršané víkendy preleňošíte v posteli, zaujmú vás medvede či soby. Za posledné roky je obľúbeným zvieracím motívom aj sova, symbol múdrosti. 

Všade samé kvietky

Romanticky naladeným ľuďom sa hodia kvetinové potlače. Jemné pastelové farby ešte umocnia túto rojčivú osobnosť. Kvetované obliečky pripomínajú spálne vo vidieckom alebo vintage štýle, preto krásne vyniknú napríklad v posteli s baldachýnom. Tu je pestrosť naozaj široká, je len na vás, či si zvolíte jemné malé kvietky alebo veľké pútavé kvety. Príroda je pestrá, obľúbené sú nezábudky, ruže, sedmokrásky, slnečnice, vlčie maky či rôzne druhy tropických listov.

Geometrické vzory

Preneste sa do školských čias na hodinu matematiky a bavte sa s kruhmi, trojuholníkmi, bodkami, hviezdičkami a ďalšími geometrickými vzormi. Všetky tieto vzory vnesú do spálne hravosť,ale aj abstraktnosť. Krásne vyniknú napríklad v dvojfarebnej kombinácii (PONTE), ktorú uprednostnia skôr konzervatívne typy. Mladistvo a veselo však budú pôsobiť obliečky s viacerými pestrými farbami, ako je ružová, zelená, modrá, žltá, pokojne aj spolu v tejto kombinácii.

Nesmrteľný patchwork

Patchwork pôvodne vznikol medzi ženami amerických osadníkov, ktoré sa snažili využiť zvyšky látok, ktoré navzájom zošili a pospájali. Šili tak najmä prikrývky na postele, ale aj oblečenie, deky, a vankúše. Takto sa spotrebovali aj veľmi malé kúsky látok a nič nevyšlo navnivoč. Patchworkový vzor bol moderný pred niekoľkými rokmi, ale v obľube je aj v súčasnosti. Tento rok sú patchworkové vzory v móde najmä v odtieňoch modrej, čiernej a šedej, spolu v kontrastnej kombinácii napríklad s horčicovo žltou.

A aké vzory a motívy na obliečkach sa páčia vám?

Zdroj foto: Matějovský

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.