LEDky sú budúcnosť – 5 faktov, ktoré vás o tom presvedčia

LED technológia je tu už niekoľko desiatok rokov a vy stále váhate,či sa k nej prikloniť alebo nie? Možno vás presvedčia fakty, ktoré sme o tomto druhu osvetlenia zozbierali. Jasnejšie, efektívnejšie – využite LED osvetlenie a získajte viac.

led 0518

1. Dióda vyžarujúca svetlo, inak povedané LED, je typ pevného osvetlenia, ktoré používa polovodič na premenu elektrickej energie na svetlo. Dnešné LED – pásky môžu byť šesť až sedemkrát úspornejšie ako klasické žiarovky a spotrebu energie dokážu znížiť o viac ako 80%.

2. Kvalitné LED žiarovky môžu mať životnosť 25 000 hodín, ale aj viac. To znamená, že môžu vydržať až 25krát dlhšie ako tradičné žiarovky. To znamená, že ak by ste s LEDkami svietili 24hodín denne, dokázali by takto fungovať celé 3 roky.

3. LED osvetlenie dokáže svietiť nie len dlho, ale aj mimoriadne úsporne. Bežné žiarovky spotrebujú až 90% do nich prúdiacej energie na vytvorenie tepla a len zvyšných 10% premenia na svetlo. Naproti tomu LED diódy využívajú energiu oveľa efektívnejšie – produkujú výrazne menej tepla a viac ako 50% prijatej energie premieňajú na svetlo.

4. K ďalším mimoriadne kladným vlastnostiam LED žiaroviek patria kompaktné rozmery, jednoduchá údržba, odolnosť proti rozbitiu a schopnosť zaostrenia svetla jedným smerom namiesto toho, aby sa rozptyľovali rôznymi smermi. Aj vďaka tomu sú LEDkami vybavené semafory, brzdové svetlá automobilov či displeje rôznych zariadení.

5. LED diódy neobsahujú žiadnu ortuť a štúdie dokazujú, že LEDky majú oveľa menší vplyv na životné prostredie než žiarovky. Výhoda LEDiek tkvie tiež v tom, že v porovnaní s klasickými žiarovkami sú LED perspektívnejšie – očakáva sa neustále zlepšovanie tejto technológie.

Zaobstarajte si nové led pásky za výhodné ceny. Široký výber nájdedete na nasledujúcej adrese: ledakcia.sk/led-pasy

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.