Vytvorte si z domova útulné hniezdočko

Napísal Asko, KiK 17. október 2021

Jesenný vietor a čím ďalej kratšie dni sú častým dôvodom, prečo začiatkom jesene trávime viac času v pohodlí domova. Či už si pustíte film, vezmete si knižku alebo sa chystáte na rodinný turnaj v Monopoly, určite vám prídu vhod naše tipy na jesennú zmenu.

asko_161021

Vytvorte si útulný kútik na čítanie

Kútik na čítanie býva vnímaný ako také miestečko pre chvíľku pohody. Väčšinou ide o malé kreslo, alebo väčšie s komfortným operadlom niekde v blízkosti knižnice. Samozrejmosťou by malo byť kvalitné osvetlenie a rozhodne nesmú chýbať ani pohodlné vankúšiky, vďaka ktorým sa budete cítiť ako by ste sedeli na obláčiku. Záleží len na vás, či siahnete po knihe či elektronickej čítačke, alebo sa skrátka len uvoľníte a pustíte si napríklad svoju obľúbenú hudbu.

Výhodou tohto miesta na čítanie je, že nevyžaduje žiadne veľké úpravy bytu. Stačí na vhodné miesto, ktoré je najlepšie v blízkosti knižnice, umiestniť kreslo. Môžete zvoliť klasický a stále veľmi populárny „ušiak“, alebo napríklad dizajnový solitérny kúsok, ktorý sa vďaka svojej originalite stane dominantou miestnosti. Pre ešte väčšie pohodlie môžete zase siahnuť po predĺžených kreslách, ktoré vám umožnia natiahnuť si aj nohy.

Praktickým doplnkom takého kútiku je tiež odkladací stolík, ktorý vám poslúži pre odloženie knihy, nápojov a ďalších drobností.

asko_2_161021

A pretože sa už skracujú dni a začína sa skôr stmievať, nemali by sme zabudnúť ani kvalitné osvetlenie - napríklad v podobe stojacej lampy.

asko_3_161021

4 tipy ako zútulniť oázu pokoja a oddychu

Vankúšové kráľovstvo

Kto by nemiloval ten pocit, sadnúť si na obľúbené kreslo alebo sedačku a zaboriť sa do mäkučkých vankúšov? Tie v interiéri plnia nielen praktickú funkciu, ale aj estetickú. Z neosobnej a chladnej miestnosti dokáže len pár vankúšov a drobných doplnkov vytvoriť útulné hniezdočko, kde budete radi tráviť čas sami alebo s rodinnými príslušníkmi. 

Hrejivé deky a prikrývky

Hoci sa na jeseň už pomaly rozbieha aj vykurovacia sezóna, zimomraví členovia domácnosti určite ocenia nejakú deku či pléd, do ktorého sa môžu zababušiť. V KiKu nájdete širokú ponuku diek a plédov v rôznych farbách, štýloch, materiáloch a veľkostiach. Stačí si tak len vybrať tú pravú pre vás.

kik_1_1621

Koniec studeným nohám

Hoci dnes existuje rad technologických vychytávok a materiálov, vďaka ktorým nebývajú podlahy tak chladné, na niektorých miestach bytu či domu možno využijete aj menšie kusové koberce. Ráno, keď vykročíte nohami z postele alebo keď vstávate z gauča, nie je nič príjemnejšie, než zaboriť nohy do mäkkého koberca, ktorý navyše príjemne hreje. 

kik_2_1621

Spanie ako na obláčiku

Spánok je pre kvalitný odpočinok kľúčový. Samozrejmosťou by tak mali byť nielen kvalitné matrace a rošt, ale aj priedušné periny a posteľná bielizeň. Lôžkoviny by mali byť vyrobené z príjemných materiálov. Ich nespornou výhodou je však tiež nevyčerpateľné množstvo vzorov a farieb, ktoré môžete zladiť so zvyškom interiéru.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.