Ukážte vašu záhradu v dobrom svetle

Napísal Hornbach 29. september 2020

Vonkajšie osvetlenie môže v noci zmeniť vašu záhradu po zotmení na magický raj. Či už osvetľujete terasu, chodník alebo záhradu, poradíme vám, ako pomocou rôznych typov svietidiel docieliť čo najlepší efekt.

hornbach_osvetlenie

Nástenné svietidlá

Vonkajšie nástenné svietidlá sú mimoriadne všestranné. Použiť ich možno na terasách a verandách, ale aj v exteriéri. Napájajú sa elektrickou sieťou, solárne alebo batériami – výber je len na vás. Nástenné svietidlá sú vyrobené z odolných a kvalitných materiálov a poskytujú vysoký stupeň krytia. „Pri vonkajších nástenných svietidlách hľadajte IP44 (druh ochrany) a vyššie. Odporučiť môžem LED svietidlá značky FLAIR, ktoré sú tiež vybavené senzorom pohybu. Ušetríte za elektrinu a získate výborný bezpečnostný prvok,“ odporúča Zlatko Slebodník, odborník z oddelenia elektroniky v marketových predajniach Hornbach.

Bodové spoty a reflektory

Bodové svietidlá a pozemné reflektory sú ideálne na osvetlenie záhradných kríkov, živých plotov a stromov. Montujú sa do zeme a svetlený lúč smeruje nahor, aby osvetľoval určené miesto. „Bodové svietidlá môžete zapojiť do svojho systému nízkonapäťového záhradného osvetlenia. Bodové svietidlá, stĺpiky, zapichovacie svetlá a reflektory ľahko pripojíte k zásuvke a transformátoru, ktoré zredukujú napätie na požadovaných 12/24 voltov. Vďaka LED bodovým svietidlám a ďalším typom svetiel budete mať veľmi malú spotrebu energie,“ vysvetľuje Zlatko Slebodník z Hornbachu.

Stĺpikové svietidlá

Stĺpikové svietidlá značia bezpečný prístup cez záhradu. Navrhnuté sú tak, aby poskytovali navigačné osvetlenie pozdĺž príjazdových ciest a chodníkov. Zvyčajne sú umiestnené v pravidelných intervaloch, aby sa zabezpečilo rovnomerné a praktické osvetlenie tam, kde to najviac potrebujete. „Stĺpikové svietidlá nájdete v 2 variantoch: vysoké a nízke. Podobne ako reflektory ich môžete zapojiť do systému nízkonapäťového záhradného osvetlenia. Stačí vám k tomu trafo, záhradná zásuvka, stĺpikové osvetlenie, a dobrý plán, ako a kam svetlá umiestniť. Ak hľadáte moderný vzhľad, zvoľte stĺpikové svietidlá značky FLAIR. Sú vyrobené z odolného hliníka s ochranou proti prachu a striekajúcej vode. Ich trendy dizajn osvieži každú prístupovú cestu,“ dodáva Zlatko Slebodník.

Solárne osvetlenie

Najlacnejší a energeticky najúspornejší variant vonkajšieho osvetlenia. Solárne svetlá fungujú na princípe ukladania energie zo slnka do špeciálne navrhnutej batérie, ktorá sa aktivuje v noci. To znamená, že ich môžete umiestniť kdekoľvek chcete a jednoducho na ne zabudnúť. Sú ideálne pre svoju nenáročnú údržbu. „Pri solárnom osvetlení majte na pamäti, že vám svietidlá poslúžia len dovtedy, kým sa vybije batéria. Čas, za ktorý sa solárne svietidlá nabíjajú, ovplyvniť nemôžete. Technológia solárneho osvetlenia však prešla dlhú cestu, a dnes poskytuje jasnejšie osvetlenie dlhšie, ako kedykoľvek predtým,“ vysvetľuje Zlatko Slebodník.

Vstavané exteriérové osvetlenie

Vstavané vonkajšie svietidlá sa najčastejšie montujú do drevených terás. Do terasovej dosky sa vyvŕta otvor veľkosti krytu vstavaného vonkajšieho svietidla. Elektrický kábel vstavaného osvetlenia sa potom vyvedie po strane. Vstavané svietidlá majú veľmi vysoké číslo IP a ako funkčné svietidlá sú vhodné na balkóny, terasy a záhrady. Niektoré typy vstavaných vonkajších svietidiel majú aj funkciu stlmovania svetla. Ak chcete dotvoriť atmosféru alebo vyzdvihnúť dokonale upravený živý plot, tieto svietidlá dodajú nočnej záhrade dramatický vzhľad.

 Vonkajšie bodové osvetlenie Plug and Shine Globe IP67 3000K

LED vonkajšie nástenné svietidlo FLAIR MUSCIDA so senzorom 7,5W

Oceľ je obľúbeným materiálom pre vonkajšie doplnky a vyrobené je z nej aj osvetlenie FLAIR MUSCIDA. Ochrana IP 44 chráni pred vniknutím cudzích telies a vody. Toto LED svietidlo so svetelným tokom 450 lúmenov je vybavené zabudovaným senzorom pohybu, ktorý detekuje pohyb až do diaľky 6 metrov. Ideálny pomocník na      zvýšenie bezpečnosti vášho domu.

Viac informácií sa dozviete na stránke www.hornbach.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.